Systém pro zmírnění následků nehody CMBS

Unikátní systém CMBS (Collision Mitigation Brake System), podobně jako adaptivní tempomat (na kterém však pracuje zcela nezávisle), pomocí radaru umístěného v přídi vozu neustále monitoruje prostor před vozidlem.

Při nebezpečném překročení minimální vzdálenosti např. od vozidla vpředu, je řidič na tuto skutečnost nejprve upozorněn akustickým signálem a blikající kontrolkou na přístrojové desce. Pokud na vzniklou situaci nereaguje a vzdálenost se nebezpečně zmenšuje, přidá se k tomuto varování krátké pocukání bezpečnostním pásem a vozidlo zároveň začne samo mírně brzdit. Jestliže systém vyhodnotí situaci jako již neodvrtanou kolizi, tak se snaží zmírnit její následky, tím že začne automaticky intenzivně brzdit a zároveň přitáhne bezpečnostní pásy cestujících na předních sedadlech. Systém CMBS se nezapne, pokud rozdíl rychlostí nedosáhne 15 km/h. CMBS se také nemusí zapnout při náhlém otočení volantu, např. při vyhýbání kolizi.

Hlavním účelem systému CMBS je tedy upozornit na potenciální nebezpečí případně snížit míru zranění, ke kterým může dojít při nečekaném nárazu. Systém CMBS může pomoci minimalizovat následky nárazu, avšak nemůže zachránit každou situaci, proto i se systémem CMBS je nutné přizpůsobit způsob jízdy, brzdění a řízení podmínkám provozu.