Nový Civic Type R

Zažijte výkon

Type R reaguje na pokyny řidiče okamžitě, bez nejmenšího zaváhání.

Jeho srdcem je úchvatný přeplňovaný motor VTEC o objemu 2,0 l. Je drsný, silný, poskytuje výkon 320 k (točivý moment 400 Nm) a jeho zvuk vycházející z trojité koncovky výfuku vás nenechá v klidu.

 

Dokonalá ovladatelnost
V souladu s vašimi zásahy bude Type R krotký nebo jako utržený z řetězu. V každém ze zvolených jízdních režimů dochází k průběžné analýze rychlosti, naklánění či stáčení a odstředivé síly – pro různé podmínky na silnici i na závodní dráze – podle získaných údajů se upraví nastavení adaptivních tlumičů, síla potřebná k řízení, reakce převodovky a odezva škrticí klapky.


Zuřivost bestie

Ostřejší řazení až do nejvyššího stupně. Nová šestistupňová manuální převodovka modelu Civic Type R nám umožnila dopřát vám dosud nejpůsobivější akceleraci. Tento vůz probudí vaše emoce a nenechá vás v klidu.

 

Rychlé řazení
Nový systém synchronizace otáček je naprosto nekompromisní v bezprostředním propojení modelu Type R s řidičem. Funguje progresivně ve všech jízdních režimech a umožňuje plynulé řazení bez rázů. Od teď budete řadit jako profesionál.

 

Absolutní tempo
Nejimpozantnějším výsledkem úchvatné kombinace zcela nové převodovky a přeplňovaného motoru je doba (5,7 sekundy), za kterou zrychlí z 0 na 100 km/h. Užijte si to!


Hbitost a ovladatelnost

Type R má tužší podvozek a cela nový systém zavěšení. Torzní tuhost modelu Type R se zvýšila o 38 %. Přínosem pro dynamiku je rozhodný a cílevědomý přenos výkonu. Vaše těsné propojení s vozem i vozovkou vám zajistí naprostou jistotu při řízení.

 

Jízdní vlastnosti vyladěné na závodních tratích

Systém předního zavěšení se vzpěrami MacPherson byl u modelu Civic Type R přepracován a dostal novou geometrii, která minimalizuje dopad točivého momentu na řiditelnost a maximalizuje sportovní jízdní vlastnosti. Vůz se tak k silnici doslova tiskne, a pokud budete požadovat vyšší výkon, nebude protestovat.

 

Pocit spojení

Nové konstrukční uspořádání víceprvkové zadní nápravy je vylepšeno jedinečnými nezávislými rameny zavěšení s vysokou tuhostí. Společně zajišťují mimořádně jisté jízdní vlastnosti.


Šestý smysl

Vyspělé bezpečnostní prvky modelu Civic Type R mají za úkol starat se o bezpečnost vás i vašich spolucestujících.

 

Systém pro zmírnění následků nehody

Hrozí-li nebezpečí srážky s vozidlem nebo chodcem, tato funkce vás na nebezpečí upozorní a zároveň sníží rychlost, což pomáhá minimalizovat následky případného nárazu.

 

Systém pro udržování v jízdním pruhu

Pomáhá udržovat vozidlo uprostřed jízdního pruhu a eliminuje tak nutnost opravných zásahů volantem a únavu z řízení. Zejména na dálnicích zaručuje méně stresující zážitek z jízdy.

 

Systém rozpoznávání dopravních značek

Systém rozpoznávání dopravních značek identifikuje dopravní značky a tyto informace vám předává prostřednictvím vizuálního zobrazení. Současně lze vždy zobrazit dvě značky.

 

Inteligentní omezovač rychlosti

Chytře kombinuje stávající nastavitelnou funkci omezovače rychlosti se systémem rozpoznávání dopravních značek. Automaticky nastavuje rychlostní limit podle toho, co detekuje systém rozpoznávání dopravních značek.

 

Je na čase zjistít více informací v katalogu nebo si domluvit jízdu, co vy na to?